WWF і Грінпіс почали твіттер-кампанію проти «гарячого повітря»

WWF і Грінпіс почали твіттер-кампанію проти «гарячого повітря»

WWF, Грінпіс та інші екологічні організації запустили твіттер-кампанію, закликаючи Росію, Україну та Польщу відмовитись від збереження так званого «гарячого повітря» – квот на скорочення викидів, накопичених під час економічного спаду в 1990-х роках, заявили представники організацій на прес-конференції в Досі.

Другий період Кіотського протоколу, який набрав чинності в 2005 році, має розпочатися з 1 січня 2013 року. Росія, Україна та низка країн Східної Європи в першому періоді зобов'язань у 2008-2012 роках значно перевиконали взяті цілі щодо скорочення викидів, накопичивши таким чином резерв невикористаних національних квот AAU. Ряд країн виступають за обмеження або повну заборону перенесення цього так званого «гарячого повітря» у другий період.

Екологічні організації закликають країни-учасниці переговорів прийняти рішення про «згорання» накопичених квот, загальний обсяг яких оцінюється приблизно в 13 мільярдів тонн CO2-еквівалента, в кінці другого періоду зобов'язань за протоколом і не допустити їх переходу в нову угоду.

Крім того, WWF і Грінпіс закликають ЄС «не йти на поганий компроміс» з Польщею, яка, на їх думку, заважає блоку зайняти конструктивну позицію з цього питання, а Австралію – «не відмовчуватись» і відкрито виступити проти перенесення «гарячого повітря».

Єврокомісар з питань клімату Конні Хедегаард на прес-конференції в понеділок зазначила, що, з її точки зору, в питанні «гарячого повітря» потрібно «розділяти політичну реальність і просто реальність».

«Реальність полягає у тому, що ЄС не буде купувати ці квоти, слідуючи своєму внутрішньому законодавству, Австралія, наскільки я знаю, теж не буде їх купувати. На ці квоти немає попиту», – сказала Хедегаард.

X

Вхід

Завантажую...