WWF - новий «екологічний» формат файлів від Міжнародного фонду захисту дикої природи

WWF - новий «екологічний» формат файлів

30 листопада німецький підрозділ Міжнародного фонду захисту дикої природи (World Wildlife Fund, WWF) представив новий формат файлів, сумісний з операційними системами Windows і Mac. Основна особливість його полягає в тому, що будь-який файл, збережений у форматі .wwf, неможливо роздрукувати. Даний формат створений з метою економії паперу, а значить, скорочення вирубки дерев.

Дізнатися більше про «зелені» файли і завантажити програмне забезпечення для конвертації і читання файлів .wwf можна на спеціальному сайті проекту www.saveaswwf.com. На даний момент доступна версія ПЗ тільки для операційної системи Mac, проте розробники обіцяють незабаром опублікувати версію для Windows.

На сторінках сайту розробники просять користувачів зберігати як можна більше файлів, які вони не планують роздруковувати, у форматі .wwf, а також розсилати їх по пошті своїм друзям, щоб розповісти їм про новий формат.

«З кожним вирубаним деревом знищується частина захисного шару нашої планети. Тому ми спільно з рекламним агентством Jung von Matt створили програмний інструмент, за допомогою якого кожен зможе зробити свій внесок у захист лісів від вирубки - файловий формат без можливості виведення на друк. Його використання допоможе скоротити потребу в папері», - заявляють розробники на сайті проекту.

З одного боку, економія паперу діло хороше. Але, як і в більшості еко-рішень, введення формату .wwf має і темну сторону. І такою стороною є  електроенергія, яка споживається комп'ютером в той час, коли ви читаєте текст з монітора. Тому повністю екологічним новий формат файлів назвати не можна.

Також не зовсім зрозуміло - яка мета всієї цієї затії. Все одно документи, які користувачі не збираються роздруковувати, роздруковані не будуть. А якщо хтось вже дуже захоче роздрукувати документ .wwf, то він зможе це зробити переконвертувавши його на зручний до друку формат.

Що ж, залишається лише сподіватись, що люди, які сприймуть формат .wwf з ентузіазмом, виявляться настільки ж відповідальними і в питанні енергозбереження. Всім іншим бажаємо знайти оптимум між економією паперу і електроенергії самостійно.

X

Вхід

Завантажую...