Як менше платити за електроенергію?

Як менше платити за електроенергію?

Електроенергія займає істотне місце в статті витрат кожної родини. Її акуратне використання дозволить значно знизити витрати. При цьому ви ще й допоможете нашій планеті, яка страждає від надлишку CO2. Причому мова йде не про те, щоб відмовитися від комфорту - зовсім ні! Ми говоримо, швидше, про ефективне використання техніки.

Майже в кожній сім'ї є холодильник, телевізор, пральна машина. Все частіше в наших квартирах з’являються комп'ютери, посудомийні машини, кухонні комбайни, електрочайники та інші прилади. Тому і плата за електроенергію вельми значна. До того ж, ціна «за світло» залежить від вартості палива, яка постійно зростає, тому що запаси енергоресурсів дуже обмежені. Звідси випливає, що економне і, головне, ефективне використання електроенергії - реальний спосіб подбати про товщину свого гаманця.

Крім того, для отримання електрики використовується в основному органічне паливо - вугілля, нафта, газ. При його спалюванні в атмосферу викидається вуглекислий газ (СО2). Збільшення концентрації CO2 в атмосфері призводить до згубних кліматичних змін. Економія електрики дозволяє скоротити споживання природних ресурсів, а значить і знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу, зберегти чистоту водойм, зберегти ліси. Кожен з нас може зробити свій посильний внесок у спільну справу охорони природи. Адже тільки заміна однієї лампи розжарювання на енергозберігаючу заощаджує близько 100 кілограм вугілля на рік.

Отже, як економити електрику:

Перший ефективний спосіб - заміна ламп розжарювання на компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ). Вони ж - енергозберігаючі лампи. Використання КЛЛ в побуті - це збільшення ефективності освітлення і економія грошей. Завдяки застосуванню сучасних технологій, КЛЛ споживає в чотири-п'ять разів менше електрики, ніж лампа розжарювання, і при цьому дає стільки ж світла. Насправді люмінесцентні лампи (ЛЛ) всім добре відомі - це трубчасті ЛЛ, їх часто використовують в різних установах: школах, інститутах, офісах. Але для житлових приміщень вони не дуже зручні. Тому і випускаються компактні ЛЛ. При відносній дорожнечі, вони швидко окупаються за рахунок низького енергоспоживання і довгого терміну служби.

Другий ефективний спосіб полягає в правильному виборі побутової техніки. Вся вона підрозділяється на класи енергоспоживання від A до E (букви латинські), зустрічаються також класи F і G. Холодильник класу G буде дуже дешево коштувати, але при цьому витрачати багато енергії вхолосту. Для економії намагайтеся використовувати техніку класу A і вище (нещодавно з'явилися A+ і A++).

Якщо ж поєднати цих два ефективних способи, то економія електроенергії вийде доволі значна. А це добре як для гаманця, так і для навколишнього середовища.

X

Вхід

Завантажую...