Як зберегти тепло в будинку?

Як зберегти тепло в будинку?

Наші будинки далекі від енергоефективних. Багато тепла просто виходить назовні. Наприклад, аби обігріти звичайну квартиру, енергії потрібно в кілька разів більше, ніж у країнах ЄС. Ось і виходить, що ми купуємо більше тепла, ніж отримуємо в результаті. Що ж робити?

На прикладі звичайної квартири у панельному будинку ми розповімо, як можна максимально втримати тепло. Заощадити в першу чергу це допоможе мешканцям тих будинків, де встановлені лічильники. Якщо ж їх немає, платити за опалення ви будете, як і завжди. Але якщо вжити відповідні заходи по утепленню свого житла, то вам не доведеться купляти додаткові обігрівачі та використовувати енергію, яку вони споживають у великих кількостях.

Як виходить тепло з нашого дому *

* - На прикладі звичайного панельного будинку (якщо взяти всі тепловтрати за 100%)

Тож давайте розглянемо як можна утеплити слабкі місця наших будинків.

  • Вхідні двері. Чим товщі і масивніші двері, тим більше тепла збережеться у квартирі. Старі двері можна оббити шкірозамінником з поролоновою прокладкою. Щілини між стіною і дверима потрібно заштукатурити монтажною піною. Якщо ж ви вирішили поміняти двері, то (якщо є можливість) стару теж збережіть, тобто у вас буде двоє дверей, між якими утворюється теплоізолююча повітряна прокладка. Тепловтрати при утепленні вхідних дверей знизяться на 1,5%.
  • Вікна. Утеплені вікна, до речі, підвищують температуру в квартирі на 1-2 градуси! Однак простим обклеюванням такого результату можна й не добитися. Оптимальний варіант - герметичні склопакети (пластикові або дерев'яні). Тепловтрати при утепленні вікон знизяться на 3-5%.
  • Зовнішні стіни. Всередині квартири між батареєю і стіною можна встановити захисний екран з металевої фольги. Тепло буде відбиватись і надходити в кімнату. Тепловідбивач повинен бути трохи більше розміру батареї, а зазор між ними повинен бути не менше 3 см. Якщо такі заходи не допомагають, можна утеплитися зовні. Є графіки з утеплення стін, але якщо ви не хочете чекати своєї черги, можна самостійно замовити в ЖЕКу утеплення торцевої стіни (її утеплять спеціальними плитами, а потім нанесуть шар штукатурки). Або звернутись до приватної компанії, наприклад http://warm-house.kiev.ua. Тепловтрати при утепленні зовнішніх стін знизяться на 15% (утеплення зовнішніх стін) і на 3% (утеплення стін за батареями за допомогою екрануючої фольги).

Якщо утеплити зовнішні стіни поки немає можливості, можна спробувати хоча б трохи зменшити втрати дорогоцінного тепла. Наприклад, біля найхолоднішої стіни в кімнаті поставити шафу. А ось ставити меблі (наприклад, диван) біля батареї не варто. Справа в тому, що в цьому випадку ви порушуєте повітрообмін. Тепле повітря йде вгору, виходить, що батарея гріє на всю потужність, але ви це не відразу відчуваєте. Звичайно, потім кімната прогріється.

А ось думку про те, що важкі штори на вікнах, під якими розташовані батареї, взагалі не пропускають тепло, фахівці вважають перебільшеною. Звичайно, тепло вони будуть трохи затримувати, але не настільки критично, щоб знімати їх зовсім.

X

Вхід

Завантажую...