Який транспортний засіб ефективніший?

Долаючи відстані

Ми завжди в русі. Добираємось на роботу, ганяємо по місту у справах, їздимо до бабусі, подорожуємо - ми любимо наші літаки, потяги та автомобілі, оскільки вони допомогають нам якнайшвидше дістатись місця призначення. Але на скільки енергоефективні ці засоби пересування? Дивлячись на такі ключові фактори, як пройдена відстань і енергія, яка витрачається та споживається, ми побачимо повнішу картину того, що являють собою різні види транспорту.

Енергоефективність

Нижче наведено, скільки енергії (у британських теплових одиницях) витрачають популярні транспортні засоби для переміщення одного пасажира на відстань в милю:

Мотоцикл  -  1 742
Потяг     -  2 398
Літак     -  3 473 (для міжнародних перевезень)
Авто      -  3 501
Автобус   -  3 511

Всі транспортні засоби - особливо потяги, літаки та автобуси - як правило, найбільш енергоефективні у розрахунку на одного пасажира, якщо вони повністю заповнені, оскільки для переміщення декількох людей потрібно лише трохи більше палива, ніж для переміщення однієї людини. Якщо ж вони заповнені не повністю, їх енергоефективність може впасти нижче потенціально можливої.

Витрата палива

Середнє річне споживання палива персональним транспортним засобом або вагоном потягу у галонах:

Мотоцикл  -         33
Авто      -        521
Автобус   -      1 315
Потяг     -     53 889
Літак     -  2 400 000 (для міжнародних і внутрішніх перевезень)

Відстань

Середня відстань у милях, яку проходить персональний транспортний засіб або вагон потягу на рік:

Мотоцикл  -        1 900
Авто      -       11 800
Автобус   -        8 400
Потяг     -      231 000
Літак     -  > 1 000 000 (для міжнародних і внутрішніх перевезень)

***

Наступного разу, збираючись у подорож чи вирішуючи як краще дістатись до роботи, керуйтесь не лише власним комфортом. Подумайте, який вид транспорту буде найбільш ефективним у кожній конкретній ситуації.

X

Вхід

Завантажую...