Якого з південних полюсів дістався принц Гаррі?

Офіційний Південний полюс

Жодне з видань масової інформації не оминуло наступної події: 13 грудня принц Гаррі у складі експедиції підкорив Південний полюс. Принц дістався географічного Південного полюса. Географічний Південний полюс (1) – це місце південної півкулі, де з’єднуються (зустрічаються) усі лінії довготи. Якщо уявною жердиною проколоти Землю уздовж вісі її обертання, ця жердина стирчатиме з географічних полюсів (північного та південного). Але є більше ніж один Південний полюс.

1. Південний полюс
2. Південний магнітний полюс (2007)
3. Південний геомагнітний полюс
4. Південний полюс недосяжності

На географічному Південному полюсі є тільки стовпчик з маркером на честь перших мандрівників-дослідників – Руала Амундсена та Роберта Скотта – які досягли його в 1911 та 1912 рр. відповідно. Але оскільки все це розташовано на рухомому шарі льоду, маркер кожного року необхідно переміщувати приблизно на 10 метрів.

Коли ми йдемо на південь по компасу, він вказує нам на магнітний полюс (2, 3). Цей полюс також страждає на жагу до мандрів, рухаючись на північний схід (в бік Австралії) на 10-15 кілометрів за рік. Магнітний полюс визначає місце, де лінії магнітного поля виходять вертикально з поверхні Землі. Магнітне поле не залишається постійним, оскільки генерується завдяки обертанню рідкого ядра Землі. Отже, не залишається нерухомим і магнітний полюс.

Існує також офіційний (церемоніальний) Південний полюс, відведений для фотозйомок. Він знаходиться в декількох хвилинах ходи від географічного. Там стоїть біло-червоний, увінчаний блискучою хромовою сферою, церемоніальний стовп. Площа навколо стовпа оточена прапорами країн, які підписали Договір про Антарктику. Цей полюс також має бути переміщений щороку, щоб не віддалятись від географічного.

Крім того, існують ще Південний полюс недосяжності (4) та Південний полюс холоду.

X

Вхід

Завантажую...