Японія та Україна обміняються інформацією про ліквідацію ядерних аварій

Японія та Україна обміняються інформацією про ліквідацію ядерних аварій

Японія планує почати переговори з Україною щодо співробітництва в галузі ліквідації аварій на ядерних об'єктах і підписати двосторонню угоду про обмін відповідною інформацією, повідомили в середу японські ЗМІ. Початок переговорів, які пройдуть у Києві, заплановано на четвер.

За словами представників японського МЗС, двостороння угода передбачатиме обмін інформацією та досвідом з ліквідації наслідків ядерних катастроф, реабілітації людей, які зазнали опромінення, а також обмін експертами в області аварій на ядерних об'єктах.

За допомогою статистичних даних, які будуть отримані японськими фахівцями в рамках даної угоди від українських колег, влада Японії має намір прорахувати можливі наслідки від аварії на АЕС «Фукусіма-1» для здоров'я людини і навколишнього середовища.

В результаті аварії на АЕС «Фукусіма-1» після землетрусу і руйнівного цунамі 11 березня 2011 року, була зупинена подача води для охолодження реакторів, внаслідок чого паливо пропалило корпуси реакторів і накопичилось в захисній оболонці. Одночасно з цим вибухи водню на першому і третьому реакторах пошкодили дах енергоблоків. Наслідком цього стали витоки радіації в повітря та воду, після чого радіоактивні речовини почали знаходити в питній воді, овочах, чаї, м'ясі та інших продуктах.

16 грудня прем'єр-міністр Японії оголосив про завершення другого етапу ліквідації аварії на АЕС «Фукусіма-1» - холодної зупинки першого, другого і третього реакторів станції. Цілями так званого другого етапу ліквідації аварії на АЕС були стабілізація температури в реакторах нижче 100 градусів, зниження радіаційного випромінювання в енергоблоках і рівня радіації на території станції.

Наступне довгострокове завдання, яке стоїть перед Японією в найближчі 30-40 років, - демонтаж самих реакторів і вилучення ядерного палива.

X

Вхід

Завантажую...