Японки та ісландці живуть довше за всіх у світі

Японки та ісландці живуть довше за всіх у світі

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), проаналізувавши світову статистику тривалості життя, дійшли висновку, що люди стали жити довше: в середньому, на 6 років.

Згідно з отриманими даними, прогнозована тривалість життя дівчинки, яка народилась у 2012 році, складе близько 73 років, а хлопчика — 68 років. Ці ж показники для дітей, які народились в 1990 році — на 6 років менше.

В країнах з високим рівнем доходу люди як і раніше живуть значно довше, ніж в бідних державах: для народжених у 2012 році хлопчиків очікуваний термін життя складе 76 і 60 років відповідно, для дівчаток — 82 і 63 роки відповідно. Найдовше живуть жінки в Японії (до 87 років у середньому), Іспанії, Швейцарії та Сінгапурі (по 85,1), і замикає п'ятірку лідерів Італія (85 років).

Серед чоловіків максимальною тривалістю життя можуть похвалитись ісландці (81,2 року), швейцарці (80,7) і австралійці (80,5), а ізраїльтяни, сінгапурці, новозеландці та італійці живуть, в середньому, до 80,2 року. Варто відзначити, що чоловіки в Японії живуть на цілих 7 років менше, ніж їхні співвітчизниці.

З найбільш бідними країнами ці результати різняться на десятки років. Зокрема, в Анголі, Кот-д'Івуарі, Лесото, Мозамбіку та ряді інших африканських країн тривалість життя і чоловіків, і жінок тримається на рівні 55 і менше років.

Проте, новий аналітичний огляд ВООЗ відзначив і позитивні зрушення: деякі країни з низьким рівнем доходу змогли помітно поліпшити показники: Ліберія (від 42 років у 1990 році до 62 в 2012 році), Ефіопія (45/64), Мальдіви (58/77), Камбоджа (54/72) та інші. Цього вдалось досягти завдяки розвитку медицини. На думку експертів ВООЗ, в усьому світі три найбільш поширені причини передчасних смертей — ішемічна хвороба серця, інфекції нижніх дихальних шляхів та інсульт. При цьому в 22 африканських країнах інфекції забирають раніше терміну 70% життів, тоді як у розвинених державах ця частка не перевищує 10%.

X

Вхід

Завантажую...