Здорове харчування може погіршувати проблему харчових відходів

Здорове харчування може погіршувати проблему харчових відходів

Дотримання правил здорового харчування може завдавати шкоди планеті: дбаючи про власне здоров'я можна змарнувати більше продуктів, ніж вибираючи менш здорову їжу.

Як з'ясувалось в новому дослідженні американських вчених, краще збалансовані дієти пов'язані з більшою кількістю харчових відходів. Зокрема, приблизно 39% харчових відходів у США припадає на фрукти, овочі та приготовані на їх основі страви. Ще 17% припадає на молокопродукти і 14%  — на м'ясо.

«Здорове харчування важливе і надає багато переваг, але, дотримуючись таких дієт, ми мусимо глибше замислюватись про харчові відходи», — говорить співавтор дослідження Мередіт Нілс, еколог з Вермонтського університету.

Дослідження показало, що середній американець щодня викидає майже 0,5 кг їжі, тоді як вся країна марнує близько 136 млн кг їжі на день.

Як харчові відходи впливають на навколишнє середовище?

Дослідники підрахували, що в США близько 350 млн кг пестицидів, 800 млн кг азотних добрив та 16 трлн л води щорічно йде на вирощування сільськогосподарських культур, які зрештою опиняються на смітнику. Крім того, щороку на вирощування змарнованої американцями їжі витрачається 12 млн га землі.

Хоча фрукти та овочі не потребують стільки землі чи мінеральних добрив, як інші продукти харчування, вони вимагають великої кількості пестицидів та дуже великої кількості води. Більше половини від вищезгаданих 16 трлн л зрошувальної води витрачається на вирощування фруктів та овочів.

Однак не всі новини погані: попередні дослідження показали, що здорове харчування пов'язане з екологічними перевагами, такими як менші викиди парникових газів і, звичайно, менше використання земельних ресурсів.

Незважаючи на невтішні висновки, автори нового дослідження не пропонують американцям обирати менш здорову дієту, а рекомендують змінити дієтичні програми, щоб вони враховували і харчові відходи.

Деякі країни, такі як Бразилія та Швеція, адаптували свої вказівки стосовно здорового харчування, підігнавши їх під принципи сталого розвитку, але проблему харчових відходів вони все одно не враховують.

За словами дослідників, інформування населення про те, як готувати і зберігати їжу, а також як відрізнити зіпсовану їжу від пошкодженої, але досі їстівної, також може допомогти скоротити відходи.

X

Вхід

Завантажую...