«Зелені зони» стабільно покращують здоров’я городян

«Зелені зони» стабільно покращують здоров’я городян

За результатами нового дослідження, життя в міських районах із зеленими насадженнями справляє довготривалий позитивний ефект на психічне здоров’я людини, на відміну від таких факторів як підвищення заробітної плати або просування по службі, які чинять лише короткостроковий вплив.

Як пояснює співавтор дослідження Метью Уайт, вчений з Європейського центру з питань навколишнього середовища і здоров'я людини при Ексетерському університеті, городяни, які живуть в більш зелених міських районах, мають менше ознак депресії та тривоги.

«Проте ми не знали часової траєкторії, — розповідає він. — Існує цілий ряд причин, наприклад, люди роблять багато речей, які роблять їх щасливішими: вони прагнуть кар’єрного росту, підвищення заробітної плати, вони навіть одружуються.

Але біда з усіма цими речами полягає в тому, що за півроку-рік люди все одно повертаються до своїх початкових вихідних рівнів благополуччя. Таким чином, ці речі не дають стійкого ефекту; вони не роблять нас щасливими в довгостроковій перспективі.

Так, в групі переможців лотереї, які виграли більше £ 500,000, спостерігався безперечний позитивний ефект, але після того як минуло від шести місяців до року, всі вони повернулись до базису».

Вчені вирішили перевірити, чи буде позитивний ефект від життя в зелених міських районах тривалим, або ж він також зникне після певного періоду часу. Для цього команда використала дані дослідження Ессекського університету, яке розпочалось ще у 1991 році.

«Це масивна, репрезентативна вибірка населення Великобританії (нині близько 40 000 домогосподарств на рік), яка містить відповіді на такі питання, як величина доходу, сімейний стан тощо, — розповідає доктор Уайт. — Крім того, вона також включає запитальник загального здоров'я, який використовується медиками для діагностики депресії і тривожних розладів».

Дані виявились красномовними — навіть через три роки психічне здоров'я показувало хороші показники, на відміну від «недовговічного» ефекту від багатьох інших речей, які, як ми думаємо, роблять нас щасливими.

До того ж, як розповів доктор Уайт, існують підстави вважати, що оскільки люди, які живуть в так званих «зелених зонах», менш схильні до стресу, вони приймають більш зважені рішення та показують кращу комунікабельність.

Зважаючи на це, вчені вже подали заявку на фінансування подальших досліджень, в ході яких вони збираються дослідити шлюбні відносини в різних областях, аби знайти відмінності в таких показниках, як рівні розлучень і коефіцієнти задоволеності.

«Я не збираюсь говорити, що це чарівна пігулка, яка лікує всі шлюбні проблеми, але це може бути [фоновим фактором], який допомагає схилити чашу терезів на бік прийняття більш обґрунтованих рішень та проведення більш дорослих розмов».

X

Вхід

Завантажую...