Зелений офіс

Зелений офіс

Хочу поділитись інформацією про дуже цікавий проект "зелений офіс". Впевнена, що багато з Вас про нього чув, але також є й такі, хто зараз довідається про нього вперше. Розповідаю, бо ми почали впроваджувати програму "зелений офіс" в себе в Компанії рік тому і досягли дуже хороших результатів.

Що таке «зелений офіс»?

Це не просто приміщення, де багато кімнатних рослин. «Зелений офіс» – це концепція управління організацією, що дозволяє зменшити її негативний вплив на довкілля шляхом максимального збереження ресурсів й енергії та зменшення кількості відходів. Заклики до захисту довкілля звучать дуже глобально і так виглядає, що розробка та запровадження таких программ на підприємствах коштує дуже дорого, але це не так. Усе, що від нас потрібно – раціонально використовувати ресурси, ввірені нам природою. Зменшити негативний вплив підпрємства на довкілля можна шляхом слідування лише трьом головним принципам «Зеленого офісу» (так звана концепція 3-R, від англ. Reduce, Reuse, Recycle): зменшуй, повторно використовуй, переробляй.

Головним джерелом відходів у наших офісах є папір. Використання двостороннього друку зменшує розхід паперу майже вдвічі, а збір макулатури для його переробки зберігає нашу планету. Дерева – значить цілі ліси, а ліси – кисень, чистота нашого повітря. Використання спеціальних контейнерів для паперового сміття або навіть звичайних картонних коробок і здача такого використаного паперу на вторинну переробку не лише принесе підприємству додаткові кошти, а й зробить його діяльність більш безпечною для довкілля.

Працівники, як показує досвід, дуже схвально реагують на такі ініціативи. Це ще раз доводить, що кожен з нас прагне долучитися до благочинних і суспільно важливих проектів і єдине, що потрібно – спонукати нас до цього.

Економити також можна на інших ресурсах: раціонально освітлювати приміщення, вимикати на ніч офісну техніку, вчасно ремонтувати крани, що протікають і т.д. Нагадувати про це співробітникам можуть спеціальні "зелені пам'ятки" або наклейки у кабінетах.

Зелений офіс означає:

  • зменшення споживання ресурсів/виробництва відходів
  • зменшення спожитої кількості води і енергії та виробництва забруднення
  • закупівля товарів та послуг, які мінімізують вплив на навколишнє середовище
  • збільшення кількості відходів, які піддаються вторинній переробці
  • пропагування ефективного використання транспорту для громадських та бізнес-подорожей

Чи знаєте ви, що:

Енергії, що витратить за ніч не вимкнений комп’ютерний монітор, вистачить для лазерного друку 800 аркушів. Сам монітор споживає приблизно вдвічі більше електроенергії, ніж системний блок.

X

Вхід

Завантажую...