Землетрус в Японії: тоді і тепер

Землетрус в Японії: тоді і тепер
Тоді: Цунамі проривається крізь дамбу

11 березня 2012 року виповнилась перша річниця руйнівного землетрусу в Японії, який рік тому викликав не менш руйнівне цунамі. Останнє перетворило багато прибережних міст Японії на руїни та спричинило ядерну катастрофу на атомній електростанції Фукусіма-1. З вини подвійного лиха було обірвано більше 19 000 життів, ще тисячі жертв досі вважаються зниклими без вісті.

Тепер: Збираючи по шматочкам

17 лютого 2012 року, майже через рік після того, як цунамі розбило дамбу, по вулиці прибережного міста Міяко вже можуть їздити автомобілі та автобуси.

В цілому, можна сказати, що японський уряд провів неабиякі об’єми робіт з відновлення постраждалих районів, але для деяких з них, на жаль, недостатньо швидко.

Тоді: Смертельні хвилі

Ще одне фото зруйнованої дамби в Міяко, зроблене 11 березня 2011 року.

Катастрофа на АЕС Фукусіма-1 рік назад викликала побоювання щодо опромінення по всьому світу. З тих пір мало що змінилось - аварія досі виглядає свіжо, майже як і відразу після вибуху.

Тепер: Жодних слідів цунамі

Через рік після землетрусу в Японії на дамбі в Міяко збереглось лише декілька нагадувань про те, що вона постраждала від цунамі.

Але найстрашнішу спадщину подій 11 березня люди побачити не можуть. Так, через аварію на АЕС Фукусіма-1, багато продуктів харчування та води зазнало впливу радіаційного забруднення.

Тоді: Викинутий… на дах

7 травня 2011 року, гігантські хвилі цунамі викинули човен на дах будинку в місті Оцуті на півночі Японії.

Стихійне лихо спровокувало неабияке посилення недовіри до спеціалістів з ядерної енергетики у багатьох японців, оскільки багато з них мали досить туманне уявлення про масштаби збитків, заподіяних аварією на АЕС Фукусіма-1.

Тепер: Спустошене місто

На 15 лютого 2012 року, і судно, яке сіло на мілину, і велику частину сміття, залишеного цунамі в місті Оцуті, було розчищено, але, незважаючи на це, в місті більше немає людей.

В той час як великі міста, такі як Сендай, змогли оговтатися від землетрусу та цунамі в Японії, маленькі прибережні міста, такі як Оцуті, як і раніше зруйновані. У деяких містах немає нічого - ні будинків, ні інших споруд. Там ніхто не живе і не працює.

Тоді: Йдучи по уламкам

14 березня 2011 року, через кілька днів після землетрусу, літня пара піднімається по горам уламків, намагаючись дістатись свого будинку в постраждалому від цунамі місті Кесен-Нума на півночі Японії.

Пройде декілька років, перш ніж деякі з міст, які постраждали від катастрофи, знову зможуть стати чимось на подобу того, чим вони були колись. Однією з причин є те, що багато людей не можуть відновити свої будинки і офіси в тих же місцях, де вони колись були, оскільки вони чекають дозволу від уряду, який ввів нові обмеження на будівництво.

Тепер: Покинута залізниця

На фотографії, зробленій 16 лютого 2012 року, ясно видно, що під горами сміття ховалась залізниця. Щоправда, тепер вона вже нікому не потрібна…

Тоді: Автомобіль на даху

Викинутий хвилями в березні минулого року автомобіль опинився на даху покинутої будівлі в містечку Мінамі-Санріку.

Тепер: Автомобіль досі на даху

Викинутий хвилями автомобіль все ще знаходиться на даху будівлі в містечку Мінамі-Санріку, як видно на фото від 21 лютого 2012 року, хоча сама будівля тепер в значно кращій формі.

Тоді: Зруйноване місто

Ніч спустилась на Рікудзен-Таката, місто, повністю зруйноване цунамі і землетрусом в Японії. Фото зроблене з великою витримкою, 22 березня 2011 року.

Тепер: Місто-привид

Автомобіль їде по дорозі в Рікудзен-Таката 15 січня 2012 року, майже через рік після подій 11 березня, які спустошили все місто.

X

Вхід

Завантажую...