Земний космічний апарат заніс на Марс життя

Земний космічний апарат заніс на Марс життя

Космічний апарат Curiosity міг занести на Марс життя. Незважаючи на те, що перед відправкою в космос марсохід ретельно дезінфікується, чимало бактерій здатні пережити будь-яку обробку.

Такого висновку дійшли фахівці з декількох університетів США. Раніше вважалось, що дезінфекція апаратів перед відправленням їх в космос проходить на достатньому рівні. Однак тепер вчені встановили, що 65 мікроорганізмів з числа 377 вивчених цілком зможуть пережити всі процеси обробки. Їм не страшні навіть вкрай високі температури, сильне ультрафіолетове випромінювання і відсутність кисню.

Досліди будуть продовжені: тепер вчені займуться вивченням найбільш живучих бактерій, піддаючи їх ще сильнішій дезінфекції. Результати наукової роботи вкрай важливі: у випадку, якщо мікроорганізми можуть існувати в будь-яких умовах — це означатиме, що космічні кораблі автоматично будуть заносити їх на інші планети, що може порушити їх екосистему. Раніше мікробіологи з Університету Арканзасу виявили, що кілька бактерій: Methanothermobacter wolfeii і Methanobacterium formicicum — здатні вижити в температурних і кліматичних умовах Марса.

Ці мікроби утворюють метан як побічний продукт метаболізму в безкисневих умовах. На Землі вони поширені на заболочених територіях, а на Марсі їх виживанню сприятиме сильна концентрація метану в атмосфері.

X

Вхід

Завантажую...