Житло сучасних хоббітів

Житло сучасних хоббітів

Ця розповідь про дивовижний оригінальний будинок, побудований британцем Саймоном Дейлом. Зовні це житло нагадує будиночки хоббітів з «Володаря кілець», але живуть у ньому не маленькі вигадані чоловічки, а цілком реальні справжні люди – родина Саймона.

Будинок був побудований в Уельсі самим Саймоном і його тестем для своєї сім'ї, допомога була лише від перехожих і від заїжджих друзів. Всього через 4 місяці після початку будівництва сім'я в'їхала в це житло, орієнтовно до того моменту було витрачено 3000 фунтів.

Будинок розміщений всередині пагорба - він не кидається в очі і добре укріплений. Каміння і бруд, які з'явились в результаті копання, були використані для зміцнення стін і фундаменту.

Дерев'яні конструкції були зроблені із зібраної деревини розташованих поблизу дубів. Прокладена у стінах, підлозі та стелі солома виступає чудовим ізоляційним матеріалом. Вапняна штукатурка стін чудово «дихає».

Велика частина елементів оздоблення була зібрана по сусідству (дроти, вікна, пальник, труби). Для обігріву використовується деревне вугілля - його безліч поблизу. Димохід проходить через кам'яну брилу, що сприяє збереженню та повільному розподілу тепла.

Холодильник охолоджується повітрям, яке йде з-під землі через фундамент. Слухові вікна в стелі пропускають природне проникаюче світло.

Сонячні панелі на даху дають можливість підключення музичних систем, комп'ютерів та освітлення.

Вода надходить самопливом з розташованого поблизу джерела. Компостний туалет. Вода з даху збирається в ставок для подальшого використання в саду і т.д.

При будівництві були використані основні інструменти: молоток і долото, при цьому Саймон не має ні спеціальних навичок будівельника чи тесляра, ні архітектурної освіти.

Він стверджує, що подібного роду житла доступні всім - повірте в себе, зрозумійте місцевість, яка вас оточує, будьте наполегливі і покличте пару-трійку друзів, коли буде потрібно піднімати тяжкі предмети.

Ця будівля - чудовий приклад реалізованої пермакультури - влаштування простору людини, заснованого на взаємозв'язках, які спостерігаються в природних екосистемах.

Ви живете в гармонії з собою і світом навколо вас, використовуєте прості технології, маєте доступ до землі і лісу, забуваєте про ренту і кредити, підлаштовуєтесь під клімат, заощаджуєте природні ресурси і просто живете в казці.

X

Вхід

Завантажую...