Зміна клімату — це питання охорони здоров'я

Зміна клімату — це питання охорони здоров'я
Перехід на громадський транспорт може покращити стан здоров'я населення

Їзда на персональних автомобілях та споживання надмірної кількості червоного м'яса завдає збитків більших, ніж вуглецевий слід. Будучи стриманішими в своїх шкідливих звичках, ми б не лише допомогли собі запобігти найгіршому сценарію зміни клімату, це ще й зробило б нас здоровішими.

У новій доповіді, опублікованій 23 червня в журналі The Lancet, оцінюються потенційні вигоди для здоров'я від боротьби зі зміною клімату, а також негативні наслідки бездіяльності.

Величезні переваги для здоров'я вказані як причина для переходу від викопних видів палива до поновлюваних джерел енергії, таких як сонце і вітер. Подвоєння частки поновлюваних джерел енергії відносно рівня 2010 року (з 18% до 36%) може щороку заощаджувати $230 млрд на медичні витрати у всьому світі до 2030 року — економія близько 3%.

А все тому, що часто поганий стан здоров'я безпосередньо або побічно пов’язаний зі спалюванням вугілля, нафти і газу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, забруднення повітря щороку вбиває 7 мільйонів людей, тоді як 88% населення світу дихає повітрям, яке не відповідає нормам якості. Як результат, епідемія серцевих і респіраторних захворювань.

Такі зміни, як перехід на громадський транспорт, велосипеди або ходіння на роботу пішки, також покращують здоров'я за рахунок зниження забруднення навколишнього середовища і підвищення фізичної активності. Подібним чином споживання меншої кількості жирної їжі та червоного м'яса, виробництво якого сприяє зміні клімату за рахунок генерації метану, може допомогти з ожирінням і деякими видами раку.

«Все, що ми збираємось робити для боротьби зі зміною клімату, також захищатиме нас від недугів, — пояснює Ентоні Костелло з Університетського коледжу Лондона, співголова комісії, яка випустила доповідь. — Ми постарались перевернути цю дискусію з ніг на голову і сказати, що насправді існують позитивні речі, які ми можемо зробити для нашого здоров'я. Ми хочемо змістити акцент від розмови про катастрофи до думки про те, що ми можемо щось виправити».

X

Вхід

Завантажую...