Бджоли крупним планом

Бджоли крупним планом
Самець Andrena perplexa. Самці та самиці бджіл можуть кардинально відрізнятись один від одного, тому експерти повинні мати зображення кожної статі для кожного виду. Самці, як правило, менш пухнасті і майже завжди менші.

«Працьовита бджілка» — не просто слова. Постачаючи нас медом та запилюючи квіти, ці скромні комахи відіграють важливу роль в агрокультурній індустрії. Втім, сьогоднішні бджоли опинились в скрутному становищі через пестициди, знищення їх місць існування, і з вини таких захворювань, як синдром руйнування колоній.

З 2001 року Сем Дроге, голова програми з інвентаризації і моніторингу бджіл Геологічної служби США, та його колеги працюють над каталогізацією бджіл Північної Америки. Оскільки переважна більшість видів бджіл — створіння крихітні і важкі для ідентифікації, — Дроге створив цифрову бібліотеку деталізованих зображень, на які він і його колеги можуть спиратись для визначення кожного виду.

Поки досліднику вдалось каталогізувати менше чверті з 4000 місцевих видів Північної Америки. Робота «не збирається завершуватись найближчим часом», — говорить він із сумом. Однак, ми вже можемо переглянути портрети деяких із цих працьовитих комах, за авторством Дроге.

Бджоли крупним планом
Джміль Bombus ternarius.
Бджоли крупним планом
Дуже рідкісний зразок — Triepeolus monardae.
Бджоли крупним планом
Цей самозванець може виглядати як бджола — комасі навіть вдалось обдурили Дроге, — але насправді це муха (Microdon), яка маскується під бджолу.
Бджоли крупним планом
Самець Ceratina tricolor дуже крихітний — удвічі менший за рисову зернину.
Бджоли крупним планом
Ця крихітка опинилась далеко від дому. Pachyanthidium — бджола родом з Африки.
Бджоли крупним планом
Colletes hederae типовий для Англії і спеціалізується на плющі. Поки вчені не помітили специфічну дієту бджоли, її не могли відрізнити від інших, дуже схожих видів.
X

Вхід

Завантажую...