Дивовижний світ гусениць
Американський фотограф Семюель Джаффе вже давно захоплюється фотографуванням цих дивовижних створінь, які переживають екстремальні трансформації, щоб захиститись від хижаків.
Якщо ви гулятимете в лісах штату Нова Англія на північному сході США, ви знайдете тисячі видів гусениць, здатних захищатись від хижаків всілякими способами. Ці створіння приваблювали Семюеля Джаффе з дитинства.
Захоплення комахами спонукало Джаффе відкрити лабораторію з вивчення гусениць. Цей освітній проект, підтриманий Антіохійським університетом, головною метою ставить поширення інформації про дивовижне життя гусениць.
«Я все життя займався розведенням гусениць, — говорить Джаффе. — Мої батьки знаходили їх у будинку, коли мені було чотири роки. Я їх приносив в будинок із саду, але вони цього не знали».
«Є в них щось особливе. Це зростаючі організми, і їх поки не хвилюють турботи дорослих — як знайти партнера або боротись за територію. Їм просто потрібно захистити себе від хижаків, і захисні функції у них розвинені приголомшливо», — розповідає Джаффе.
Через необхідність захистити себе вони добре розвинули здатності копіювати інших тварин, залишатись непоміченими або виглядати небезпечними для жаб, птахів та інших ворогів. Деякі можуть змінити свій вигляд, щоб виглядати як небезпечні змії, інші стають схожими на сухий лист або гілочку.
Щоб знайти їх, потрібне терпіння. «Я ходжу по лісу дуже, дуже повільно, роздивляюсь кожну деталь і перевертаю безліч листків», — каже фотограф.
В лабораторії Джаффе багато гусениць з'являється з яєць. Влітку він щоночі збирає метеликів, щоб отримати яйця для вирощування гусениць. Коли метелики відкладають яйця, він відпускає їх на волю.
До лабораторії приходить безліч дітей і дорослих, щоб подивитись на все це розмаїття гусениць. Коли гусениці перетворюються на лялечку і далі на метелика, їх випускають в ліс.