Містичне озеро Каддо

Містичне озеро Каддо

Краса цього озера абсолютно особлива, ні на що не схожа. Є у ній щось химерне, загадкове та моторошне, але водночас вражаюче та незбагненно привабливе.

За найбільш імовірною версією походження озера, на початку XIX століття на річці Ред-Рівер в Техасі виник великий затор із колод та річкового сміття, який був посилений... місцевими бобрами. У 1835 році, після того, як індіанці племені каддо (за якими і було назване озеро) продали цю територію новим американцям за 35 тисяч доларів і покинули рідні краї, частина загати була розібрана з метою відновлення судноплавства, а у 1873 році її взагалі підірвали. На жаль, але, що називається, «хотіли як краще, а вийшло, як завжди» — після знищення загати озеро так обміліло, що судна взагалі не змогли проходити по ньому. Але відновлювати загату не стали: на обмілілому озері почався видобуток нафти і річкових перлів, втім, тривало це недовго — у 1914 році була побудована дамба, яка знову перекрила річку. Рівень води в озері піднявся до колишнього, і сьогодні його глибина в середньому становить 1-3 метри. У 1970 році була побудована ще одна гребля, а з 1993 року Каддо і його околиці були оголошені заповідною зоною.

На перший погляд Каддо, площа якого становить близько 106 квадратних кілометрів, більше нагадує болото, ніж озеро: його незліченні затоки, протоки і болотисті галявини майже суцільно вкриті ряскою, заростями латаття і індійських лотосів. Протоки позначені стовпами з номерами і буквами, які покликані служити орієнтирами для туристів — нерідкі випадки, коли люди губляться в цьому лабіринті на два-три дні.

Головна окраса озера — болотні кипариси Taxodium distichum, які сягають 50 метрів у висоту. Їх часто називають «лисими», оскільки незважаючи на свою хвойну природу вони скидають на зиму листя. Вік усіх кипарисів озера Каддо становить не менше 100 років, а зустрічаються навіть 700-річні екземпляри. Кипарисовий ліс на озері Каддо — один із найбільших у світі. Коріння Taxodium distichum утворює оригінальні вирости конічної або пляшкуватої форми — пневматофори, які піднімаються на 1-2 метри над рівнем води. На думку деяких вчених, вони необхідні для додаткового насичення коріння киснем, інші вважають, що вони допомагають деревам краще закріплюватись у болотистому ґрунті.

З крон кипарисів звисають густі пасма Tillandsia usneoides, сірі влітку і зелені взимку. Індіанці, яким ця рослина нагадувала густі бороди прибулих до Америки у XVI столітті конкістадорів, назвали її «іспанським мохом». При будівництві гнізда іспанський мох використовують птахи, яких тут мешкає 216 видів. На озері також ростуть 189 видів дерев і кущів, 75 видів трав, 42 види ліан, живе 90 видів риб і рептилій, включаючи алігаторів, 47 видів ссавців. 44 види місцевих тварин рідкісні або знаходяться під загрозою зникнення.

Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
Містичне озеро Каддо
X

Вхід

Завантажую...