Переможці конкурсу екологічної фотографії 2015 року
Оголошені переможці третього щорічного фотоконкурсу від BioMed Central (BMC) Ecology. Дослідники зі всього світу представили на конкурс свої кращі знімки природи, і лише деякі з них були визнані кращими екологічними фотографіями 2015 року.

У Ґувахаті, Індія, азіатські марабу разом зі своїми колегами-людьми шукають цінні речі на місцевому звалищі. Фотографія, яка посіла друге місце, підкреслює скрутне становище найуразливіших видів лелек світу.

Мураха-деревоточець смокче нектар з листя Coccoloba cereifera, невеликого куща, ендеміка Національного парка Ціпо на південному сході Бразилії. Мураха отримує вечерю, а рослина — відпочинок від травоїдних тварин, які обгризають листя, коли поблизу немає мурах. Зображення цього симбіозу також посіло друге місце у фотоконкурсі BMC.
Це схоже на міцні обійми двох молодих бабуїнів, але зверніть увагу на їжу, яку бабуїн ліворуч кладе собі до рота. Бабуїн праворуч, здається, оцінює, чи планує його друг розділити трапезу. Фото отримало нагороду вибору редактора.

Світляк з центральної частини Чилі використовує величезні вусики, щоб винюхувати собі пару. Ця красива комаха взяла перший приз у категорії поведінкової та фізіологічної екології.
Ця фотографія перемогла в номінації Угруповання, популяції і макроекологія. Зебра жує траву в Південній Африці демонструючи, наскільки добре деякі тварини відповідають динамічним екосистемам. Дієта зебри постійно змінюється залежно від наявності різних трав в її середовищі існування.

Пустеля Сонора в Північній Америці демонструє, наскільки пишною може бути пустеля. Пейзаж виборов перше місце в номінації Ландшафтна екологія та екосистеми.

Різноманітність короткозерного рису, зображена на фото, отримала переможне місце в номінації Природоохоронна екологія та дослідження біорізноманіття.

Зображення, яке поєднало дані GPS-стеження за диким каліфорнійським кондором із фотографією ширяючого птаха, взяло перший приз у номінації Теоретична екологія і моделювання.

Двадцять років зусиль зі збереження, нарешті, окупились для кажана Leptonycteris yerbabuena, чисельність якого знову зростає після років спаду. Вагітна самиця летить, щоб народити в «пологовій печері» у Сонорі, Мексика. Ця фотографія (і всі наступні) отримала «схвальний відгук» організаторів конкурсу.

Латаття демонструє цікавий контраст з баобабами на Мадагаскарі. Дитина на фото виловлює з води опалі плоди баобабу.

На фото група мурах-ткачів осідлала гусінь, але, незважаючи на те, як це може виглядати, мурахи не шкодять гусені — насправді вони її захищають. Гусінь належить до родини Lycaenidae і виділяє солодку речовину, яку дуже полюбляють мурахи. В обмін на солодощі мурахи відлякують від неї хижих птахів.

У Кенії бегемот і водяний буйвіл освіжаються в глибокій калюжі. За словами дослідниці, це вперше за десятиліття польових досліджень вона побачила цих двох істот (кожна з яких має запальну репутацію) в такій безпосередній близькості.
Чим більше мураха на цій фотографії рухалась, тим більше вона заплутувалась в щупальцях комахоїдної рослини в трясовині Саробіцу, Японія.

Поки працівник рисової плантації займається своїми справами в Центральній Яві, Індонезія, поруч стирчить східна щуряча змія (Ptyas mucosa). Ці змії харчуються жабами та гризунами і не становлять загрози для людини.

Безжала бджола запилює квіти в Малайзії, де внаслідок синдрому руйнування колоній запилювачів стало значно менше, ніж у минулі роки.

Дорослий птах і пташеня дурної крячки охороняють своє гніздо на острові Херон, Великий Бар'єрний риф, Австралія.

Цей південноафриканський довгоязикий ґедзь ловить обід на льоту. Ґедзь — єдиний запилювач більш ніж 20 видів довготрубчастих квітів.
Жабка-сміліска з Нікарагуа — один з багатьох видів, яким загрожує грибкова інфекція, відома як хитрідіомікоз, пов'язана з ростом людської діяльності в природному середовищі існування земноводних.

У «таємних садах» Південної Австралії можна побачити, як тендітна офіура Astroboa ernae ділить опору з колонією синіх асцидій Clavelina molluccensis, губками, бурими і червоними водоростями та іншими видами.