Вище ніс!

Пацюк
Пацюки дізнаються про навколишній світ переважно по запаху. Тому не дивно, що ніс вони завжди тримають за вітром.

Скільки різних тварин існує на планеті, стільки і носів. Одним видам тварин вони допомагають ловити здобич, іншим - приваблювати протилежну стать, третім - боротись за територію. Так що сьогодні мова йтиме саме про носи і тварин, які їх носять.

Крокодил
Крокодили ніколи не опускають носа, адже він як вершина айсбергу виринає з води.
Мурахоїд
Такий ніс і язик мурахоїд отримав в результаті еволюції як пристосування для живлення мурахами. Так що, якби не ніс, то не був би мурахоїд мурахоїдом.
Кролик
А ось кролики носами... спілкуються. Ви помічали, що вони постійно ними ворушать? Так вони передають свої емоції.
Метелик
У метеликів замість носа хоботок. При чому це і ніс і рот одночасно.
Кішка
Нюх у кішок приблизно в 14 разів сильніше людського, що дозволяє їм відчувати запахи, про які людина навіть не підозрює.
Гепард
Чорні смуги вздовж носа гепарда, що надають йому невдоволено-ображеного вигляду, - маскують тварину в кущах і траві так само добре, як і плямиста шкура.
Собака
Ніс у собак має бути мокрим. Це потрібно для того, щоб пес міг краще розрізняти запахи. До того ж, вологий ніс, як флюгер, здатний притягувати запахи. Обдує вітер вологий ніс, і ось пес вже побіг на запах.
Слонова землерийка або стрибунець
Після декількох років наукової плутанини вчені стверджують, що слонові землерийки - це дійсно віддалені родичі слонів. За допомогою своїх довгих носів вони шукають на землі обід - жуків і павуків.
Слон
Хобот слона дуже гнучкий, в ньому приблизно 40000 м'язів. Кінчик хобота настільки чутливий, що слон ним може підняти навіть маленьку шпильку.
Тхір
Тхір досить погано бачить, тому при стрибку на відстань може не розрахувати і приземлитися не туди куди хотів. Але його виручає чудовий нюх. Ніс у тхора - найчутливіша частина тіла.
Лисиця
А лисиця за допомогою носу навчилась боротись з блохами. Вона дуже повільно заходить в озеро, і блохи починають злазитись вверх, туди, де немає води. Поки всі не опиняться на кінчику носа. Один рух головою - і він різко йде під воду. За шкіряний ніс вчепитись неможливо, і вода змиває всіх любителів солодкого життя в воду.
Габонська гадюка
Габонська гадюка має на носі невеличкі ріжки, які допомагають їй відчувати температуру.
Жирафа
Не дивлячись на те, що при високому рості жирафи, вона має відмінний зір, нюх у неї теж чудовий. А щоб він таким і лишався, вона чистить свій ніс за допомогою язика.
Їжак
Як у багатьох нічних тварин, у їжака погано розвинений зір, зате вони мають дуже гострий нюх. І, що цікаво, ніс у нього постійно вологий.
Кінь
У коня на носі дуже ніжна шкіра. А ще, він також має хороший нюх, чим компенсує не дуже гострий зір.
Носач
У носачів виразний ніс, який може сягати 17 см. Такий ніс є тільки у самців. Вони використовують його для приваблення самиць. Як то кажуть, у кого великий ніс...
Носуха
Як і носач, носуха навіть своєю назвою завдячує носу. А він у неї хоботоподібний та дуже рухомий.
Качконіс
Що вже казати про качкодзьоба, який відомий завдяки своєму дивовижному м'якому дзьобу, покритому еластичною шкірою.
Носоріг
І якщо вже мова йде про носи, то як можна не згадати носорога. Головною його відмінністю є роги на носі. Залежно від виду їх може бути один або два. Передній ріг росте з носової кістки, а задній (якщо такий є в наявності), з лобової частини черепа. Незважаючи на твердість, роги складаються не з кісткової тканини, а з кератину - білка, з якого складається і волосся.
Морський лев
А ось морські леви за допомогою носа "заробляють на життя". Крутять на носі м'ячики в дельфінаріях та виконують інші трюки.
Ящірка Молох
Ящірка Молох або рогатий диявол рясно вкрита безліччю коротких і вигнутих рогових шипів, в тому числі і на носі. Це їй потрібно для відлякування ворогів.
Тукан
Гаразд, це, звісно, не ніс, але ми не могли обійти увагою дзьоб тукана. Ці яскраві птахи мешкають в Мексиці, Південній і Центральній Америці та на Карибах, де вони вирішують битви за територію своїми солідними дзьобами.
Людина
І завершуємо нашу розповідь про носи найзвичнішими для нас носами - людськими. Може вони й не так добре розрізняють запахи, як у розглянутих тварин, на них не ростуть роги і ними досить важко битись, але все одно, люди, не вішайте носа!

X

Вхід

Завантажую...